Propozice turnaje kategorie mladšího dorostu

STAREZ-SPORT, a.s.
Mgr. Ondřej Pelikán - tel.: + 420 731 575 227, pelikan@starezsport.cz

Program - herní systém:

Počet účastníků 8.
Soupeři se utkají 3 x každý s každým. Body se sečítají a po třech kolech se vyhodnotí konečné umístění. Po každém kole bude provedeno vyhodnocení hracího dne s odměnami.

Pravidla:
Hraje se na polovině hrací plochy o rozměrech 64 x 48 metrů, povrch umělá tráva se šedým granulátem. Utkání se hrají ve venkovním prostředí na dvou hřištích, rozměry branek 7.32 x 2.44 m. Hřiště je uprostřed rozděleno modrou čarou na dvě poloviny. Platí pravidlo o ofsajdu. Pokutové území bude vyznačeno 16 m na délku a 6 m na šířku, značka pokutového kopu je 7 m od středu branky. Neplatí malá domů. Po opuštění míče z HP se rozehrává ze země, tzv. kop od branky, brankář může přihrát svému spoluhráči uvnitř PÚ, teprve poté je možné napadání ze strany soupeře. Brankář zároveň může přímo nakopnout ze země míč na soupeřovu polovinu, aniž by se míče musel dotknout jiný hráč. Při kopu od branky nemůže dojít k ofsajdu. Brankář může vstřelit branku (branka platí jak kopem, tak výhozem). Brankář smí držet míč "pod kontrolou" max. 6 sekund. Navazování hry, kdy míč přejde pomezní čáru - vhazováním. Při udělení ŽK hraje tým 2 minuty v oslabení (čas měří rozhodčí). V případě udělení 2. ŽK nebo ČK hráč nesmí nastoupit znovu do utkání a tým hraje s nižším počtem hráčů. Minimální počet hráčů je 6 + 1. Při udělení ČK rozhodne OV turnaje o trestu pro hráče (maximální trest je zákaz hry do konce miniturnaje).

Hrací doba a přestávky:
Všechny zápasy turnaje se hrají 1 x 17 minut. Poté max. do 3 minut navazuje další zápas. Na základě rozpisu budou týmy vždy připraveny ke svému utkání.

Určení pořadí při umístění ve skupinách:
-   body
-   vzájemný zápas, minitabulka při více než dvou týmech se stejným počtem bodů,
-   lepší brankový rozdíl konečného skóre
-   větší počet vstřelených branek
-   los

Počet hráčů:
6 hráčů v poli + brankař v odlišné barvě dresu, střídání ve vymezeném prostoru hoke­jovým způsobem.

Rozhodčí:
Řídit utkání bude vždy jeden rozhodčí. Obsazování bude v kompetenci organizátora turnaje.

Výstroj:
Hraje se s míči velikosti č. 5,. obutí - lisovky nebo turfy. Každé mužstvo musí mít jednu sadu dresů.

Ručení za ztráty:
Cenné věci hráčů si soustředí vedoucí družstev u sebe, všichni účastníci budou při zahájení turnaje poučeni o tom, že za ostatní ztráty pořadatel akce neručí. Pro případ uložení cenností bude možné využití trezoru v kanceláři pořadatele.

Šatny:
Připraveno bude 6 šaten - podle možností dle rozpisu dalších akcí v areálu.

Poznámka:
Pořadatel si vyhrazuje právo upravit časový sled utkání.
Výsledky jednotlivých zápasů a další aktuální informace budou průběžně uvá­děny na vyvěšené informační tabuli.